![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
LIGHTING / Wall lamps / Wall lamp 8597022
*
nr 859 7022
WALL LAMP
1950s,
50-tal
Estimate:
300
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:42:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/11 10:02:19
1
100 kr
11/11 19:04:45
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: väggarmatur väggarmaturer väggbelysning vägglampa vägglampor
-
5078 WALL LAMP
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Brass. He..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:38
-
5271 WALL LAMPS
one pair, Louis Poulsen. Diameter: 17 cm,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:43
*
WALL LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 7022
WALL LAMP
1950s,
50-tal
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/11 10:02:19 | 1 | 100 kr |
11/11 19:04:45 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{6A397493-FB3C-4E07-9D0D-A539D6C2879D}_183x97.jpg)
Read more about 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: väggarmatur väggarmaturer väggbelysning vägglampa vägglampor
-
5078 WALL LAMP
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Brass. He..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:38 -
5271 WALL LAMPS
one pair, Louis Poulsen. Diameter: 17 cm,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:43